Alam-Pedja looduskeskus (Keskkonnaamet)

Keskus:Alam-Pedja looduskeskus (Keskkonnaamet)
Kirjeldus:

Alam-Pedja looduskeskus asub Kaitseliidule kuuluvas Kirna õppekeskuses Jürikülas. Looduskeskuses saab tutvuda looduskaitsealaga kaartide, ajaloo- ja põhiliste loodusväärtuste ülevaatega stendide, piirkonna loodust tutvustavate õppevideode ja põrandamängu abil. Keskuses pakutakse erinevaid õppeprogramme ja matku ning seal käib tihe koostöö koolide ja lasteaedadega.

Alam-Pedja looduskaitsealal on külastajatele ette valmistatud 3 matkarada:

  • keskuse läheduses asuv Pedja jõe lammil kulgev Kirna õpperada (6,8 km, hetkel on jõe paremkaldal pooleli luhahooldustee tööd, rada võib olla porine);
  • Laeva soo Selli-Sillaotsa õpperada (4,7 km, hetkel käivad laudteel rekonstrueerimistööd ja rada on kasutatav vaid tornini liikumiseks);
  • Põltsamaa (Kamari) – Kärevere veematkarada (75 km).

Keskkonnaameti Alam-Pedja looduskeskuses töötab keskkonnahariduse spetsialist Piret Valge, kes viib läbi õppeprogramme Tartu- ja Jõgevamaal õppeasutustes, nende lähiümbruses Alam-Pedja kaitsealal ja looduskeskuses. Õppeprogrammid on koostatud lähtudes aktiivõppe põhimõtetest – õpilased saavad teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu.

NB! Programmide läbiviimine on koolidele TASUTA, kuid transport toimumiskohta on tellija kulul.

Lugupeetud keskkonnateadlikkuse projekti kirjutajad! Palume teil planeeritavad külastused ja õppeprogrammide tellimised enne KIK projekti esitamist kooskõlastada keskkonnahariduse spetsialistiga Piret Valge (piret.valge@keskkonnaamet.ee). Nii saame tagada teile programmide toimumise ja looduskeskuse külastuse aja.

Alam-Pedjal pakutavad programmid 2018

Õppeprogrammide tagasiside

Keskkonnaameti õppematerjalid

Keskkonnaameti trükised

LAENUTATAVAD ÕPPEVAHENDID

ÕPPEVAHENDITE LAENUTAMINE Tartumaal ja Alam-Pedja Looduskeskuses

 

E-post:Piret.Valge@keskkonnaamet.ee
E-post:
Facebook:
Aadress:
Telefoni number:527 3340
Veebileht:http://www.keskkonnaamet.ee/alam

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse