Endla looduskeskus (Keskkonnaamet)

Keskus:Endla looduskeskus (Keskkonnaamet)
Aadress:Tooma küla, Jõgeva vald, Jõgevamaa
Telefoni number:53 419 205
E-post:elo.raspel@keskkonnaamet.ee
E-post:
Veebileht:www.keskkonnaamet.ee
Facebook:
Kirjeldus:

Lugupeetud keskkonnateadlikkuse projekti kirjutajad! 

Palume teil planeeritavad külastused ja õppeprogrammide tellimised enne KIK projekti esitamist kooskõlastada keskkonnahariduse spetsialistiga Elo Raspeliga (elo.raspel@keskkonnaamet.ee). Nii saame tagada teile programmide toimumise ja looduskeskuse külastuse aja.

Õppeprogramme viiakse läbi nii Endla looduskeskuses ja selle ümbruses kui koolides kohapeal. Õppimine on koostatud lähtudes aktiivõppe põhimõtetest – õpilased saavad teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu. NB! Programmide läbiviimine on koolidele tasuta, kuid transport toimumiskohta on tellija kulul.

Lisaks õppeprogrammidele tasub Elo Raspeli poole pöörduda õppevahendite  laenutamiseks Jõgevamaa koolidele ja lasteaedadele! Õppevahenditega saab tutvust teha siin.

Endla looduskeskus asub Endla looduskaitseala piiril Tooma külas ajaloolises sookooli hoones. Looduskeskuses viiakse läbi looduskaitse, soo, vee ja elustiku jmt temaatikaga õppeprogramme. Hoones asub Endla looduskaitseala ja Eesti soid tutvustav ekspositsioon, mida uuendati 2013. aastal Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Looduskeskuse ekspositsiooni teemad on: soode olemus, areng, levik ja kasutamine Eestimaal, Endla looduskaitseala, Endla veestik, märgade metsade loomad, soode ja vete uurimine, palünoloogia, Tooma Sookatsejaam ja Tooma sookool. Nendega saab tutvuste teha nii stendide, infokioskite kui topiste abil. Looduskeskuses asub ka õppeklass, majutusruumid ning Keskkonnaameti tööruumid. Vahetus läheduses on lõkkeplats ja matkarajad. Huvilistel on võimalik kaitsealaga tutvuda ka ise tähistatud matkaradadel käies.

 


               

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse