Energia Avastuskeskus

Keskus:Energia Avastuskeskus
Kirjeldus:

Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, mille eesmärk on innustada lapsi loodus- ja reaalteaduste õppimisel. Selleks on keskuses rohkem kui sada eksponaati, mis võimaldavad eri füüsikanähtusi ise avastada ja uurida.

Kooli- ja lasteaiagruppidele pakume võimalust teha loodus- ja reaalainete õpet vaheldusrikkamaks – avastuskeskuses on haridusprogramme, mis aitavad klassiruumis õpitut täiendada ja kinnistada. Vana ja väärika elektrijaama ainulaadne keskkond on ka ainuõige koht elektri toimimise ja selle tootmise selgitamiseks.

Peale elektrinähtuste on keskuses esindatud ka füüsika klassikalised alateemad – valgus, optika, helid –, õpitubades keskkonnasäästlikkus ja jätkusuutlik areng ning planetaariumiprogrammis nii Maa sisemus kui ka Maa koht Päikesesüsteemis ja universumis. Planetaariumis saavad haridusgrupid osa ka planetaariumietendustest, kus planetaristi juhendamisel uudistatakse parasjagu nähtavat tähistaevast.

Ühtlasi toimuvad avastuskeskuses iga päev Tesla trafodega ainulaadsed välgudemonstratsioonid, mis on sõna otseses mõttes pinget pakkuv elamus. Staatilist elektrit demonstreerime lõbusal viisil (ja juukseid püsti tõstes!) Van de Graaffi generaatoriga.

 

E-post:info@energiakeskus.ee
E-post:
Facebook:www.facebook.com/Energiakeskus
Aadress:
Telefoni number:620 9020, 5331 7307
Veebileht:http://www.energiakeskus.ee

   

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse