Jääaja Keskus

Keskus:Jääaja Keskus
Kirjeldus:

Jääaja Keskus on kogu perele mõeldud teemapark – koht, kus ühest majast saab aimu kogu universumi ajaloost ning meie tulevikust meelelahutuslikus võtmes. Jääaja Keskus on ainulaadne külastuskeskus terves Baltikumis – kohapeal näeb elusuuruses eelajaloolisi loomi ning seda, kuidas on kujunenud maailma ja Eesti loodus.

Põnev vabaajaveetmiskoht Tartumaal, kuhu minna perega, kaaslasega või terve grupiga – avastamisrõõmu jagub igas eas huvilistele. Jääaja Keskus asub Vooremaa keskmes, Saadjärve kaldal – piirkond, mis on tuntud just jääaja ning Kalevipoja muistendite poolest.

Jääaja Keskuse ekspositsioon annab külastajale läbi elamuste ülevaate:

  • Jääaja tekkepõhjustest ja mõjust Maakerale, Eestile ja Vooremaale ning selle elustikule Universumi evolutsiooni taustal
  • Eesti looduse ja inimasustuse arenguloost pärast viimast jääaega
  • Kliimamuutuste põhjustest ja nende uurimisest

Alates 17. mai 2016 saab Jääaja Keskuse koduelehel vaadata projekti raames valminud 7-minutilist filmi. Film tutvustab erinevaid elektrienergia tootmisvõimalusi Eestis. Analüüsitakse erinevate tootmisviiside plusse ja miinuseid, mõju keskkonnale ja nende jätkusuutlikust. Film on lühike ja ülevaatlik ning ei süübi liiga sügavale detailidesse. Filmi saab vaadata järgnevalt lingilt:

http://jaaaeg.ee/et/kik-projektid/

E-post:info@jaaaeg.ee
E-post:
Facebook:
Aadress:
Telefoni number:449 5588, 5911 3318
Veebileht:http://www.jaaaeg.ee

     

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse