MTÜ Lilli Looduskeskus

Keskus:MTÜ Lilli Looduskeskus
Kirjeldus:

MTÜ Lilli Looduskeskus tegutseb Lilli loodusmajas, mis asub endises Polli metskonna kontorihoones. Loodusmaja jääb Karksi-Nuia – Lilli maantee 11. kilomeetril asuvast Metsakonna bussipeatusest 0,4 km vasakule.

Hooned pärinevad 1865. aastast, kui sinna loodi Polli mõisa karjamõis, kus elas mõisa metsahärra ja siinsete metsade esimene teadaolev majandaja. Hoone on eraomandis ning selle haldamiseks ja tegevuse korraldamiseks loodi 2006. aastal  MTÜ Lilli Looduskeskus.

Maja juurest algab Lilli loodusmaja õpperada, mis viib salapärase pihlakasaluni, uudistada saab mägralinnakuid, kopsusamblikku, musta toonekure kunagist pesapuud ja palju muud huvitavat.

MTÜ Lilli Looduskeskuse 3- 4 tunniste programmide eesmärgiks on lisaks õppekavas etteantud teemade täiendamisele, näidata lastele maaelu loomulikku keskkonda loomade, aiamaa, kuivkäimla, kaevu, jäätmete sorteerimise ja maatöödega. Püüame oma tegevustes minimeerida energiakasutust, kasvatame ise toitu, toimetame säästlikult ning oma ümbritsevat keskkonda hoides. Pilte loodusmaja tegemistest ja selle asukatest leiate rohkem MTÜ Lilli Looduskeskuse Facebookist

Loodusmaja juures elab erinevaid koduloomi (kanad, haned, küülikud, lambad, kitsed, hobused), kes lastes palju elevust tekitavad.

Enamus metsaprogramme toimub loodusmaja õpperajal. Eri programmide läbiviimisel kasutatakse erinevaid rajalõike ja ka raja ümbruses olevaid looma- ja metsaradasid. Suuremate õpilaste programmid on enamus üles ehitatud rühmatööle ning liikumisvahendiks on mõnedes programmides ka tõukerattad.

Kodulooma programmid toimivad loodusmaja õues, karjakoplites, lautades ja küünides, seal kus parajasti aastaajast sõltuvat loomi vaadelda saab.

Rabaelustiku programmid toimuvad loodusmajast 3 kilomeetri kaugusel asuval Teringi õpperajal. Ka sellel rajal läbitakse eri raja lõike vastavalt programmi ülesehitusele ja vanuseastmele.

Püüame oma programmides kasutada Keskkonnaametilt saadud õppevahendeid: Turbakohver (laenutame), savimaja komplekt, „Õiglane kaubandus“, Lotte loodusmäng, “ Kus on elu säästlikum ja mõistlikum“.

E-post:ly@looduskeskus.ee
E-post:
Facebook:https://www.facebook.com/MTÜ-Lilli-Looduskeskus-101392163319199/?fref=ts
Aadress:
Telefoni number:5132994
Veebileht:http://www.looduskeskus.ee

     

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse