Puhta Vee Teemapark

Keskus:Puhta Vee Teemapark
Kirjeldus:
Õppekeskus

Õppekeskus

 “Mõtte- ja töökoda”võimaldab pakkuda külastajatele käsitööoskust ja teenust pakkuda aastaringselt.

Kesk-Eestis asub interaktiivne Puhta vee teemapark, kus viiakse koostöös oma ala ekspertidega läbi haridusasutuste riikliku õppekava kohaseid interaktiivseid õppeprogramme, mille abil saavad õpilased põnevate ja mitmekülgsete mänguliste tegevuste õppida loodus- ja täppisteadusi.

Puhta vee teemaparki on oodatud külastama igas vanuses lapsed ja noored. Meie tuntuimad ekspositsioonid on Meelteaed, Metsapark, NutiakAdeemia (tahvelarvuti kasutamise õpe õppetöös sh õpetajatele) ning ümbruskonnas paiknevad harivad õpperajad. Kõige populaarsemad on õpilaste seas keemiliste katsete läbiviimine (nt lubjakivi reaktsioon sidrunhappega), füüsikaga seotud töötoad (aurulaeva, kompassi ja päikesepaneeli ehitamine) ning loodusõpetusest tuttava väikse- ja suureveeringe mudeli katsetamine ning puurkaevust käsitsi vee välja pumpamine. Samas on ka uuenduslikud tahvelarvuti abil läbiviidavad NutiakAdeemia õppeprogrammid üha enam nii noorte kui õpetajate heakskiitu pälvinud. Vaata pilte Puhta vee teemapargist ja erinevatest sündmustest SIIT.

Kuidas tulla Puhta vee teemaparki?

Puhta vee teemapark asub Lääne-Virumaal Tamsalu vallas Järsi külas asuva Metsamõisa talu Jalgratta ligipääsmaadel. Vaata asukohta kaardil: või Googli kaardil

 

Puhta vee teemaparki saab tulla bussi ja autoga, soovi korral ka rongiga 17 km kaugusel asuvasse Tamsalu rongijaama, kust saab edasi tulla jalgratastega: kas isikliku või rongijaamast laenutatud jalgrattaga (kokku on laenutamiseks 34 jalgratast).

 

SIIA SAAB. LogoOleme ligipääsetavad ka erivajadustega õpilastele, kellele oleme samuti loon
ud looduses viibimise võimalused – meie ekspositsioonid Meelteaed, 16. sajandil rajatud Metsapargi ratastoolirada ning 2015. aastal valminud koolitusmaja
onloodud mugavaks kasutamiseks ka ratastoolis lastele ja noortele. Koostöös aiandusterapeutide ning loodusgiididega pakume ka liitpuudega lastele ja noortele teraapilisi ning arendavaid tegevusi looduskeskkonnas.

 

Puhta vee teemapargist

Puhta vee teemapark on puhta vee temaatikale keskenduv teaduspark, kust saab vastuse küsimustele: kuidas tekib puhas põhjavesi ja kuidas sõltub elu puhtast veest ning millest muutub vee kvaliteet. Teemapark koos selle keskusega paikneb Pandivere kõrgustikul, Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikul alal. Meie juures leiab tegevust aastaringselt.

Teemapark kannab endas psühholoog Tõnu Otsa öeldud mõtet: „Looja peitis kogu maailma tarkused loodusesse – meie arukus on need üles leida.

Puhta vee teemapark varasel sügishommikul

                                                       Puhta vee teemapargi Varangu siniallikal

 


Tutvu uute nutiseadmete abil läbiviidavate õppeprogrammidega!

Nuhvli (Tahvelarvuti) programmid Puhta vee teemapargis neljale erinevale kooliastmele:

E-post:info@metsamoisa.ee
E-post:
Facebook:https://www.facebook.com/metsamoisa/?ref=aymt_homepage_panel
Aadress:
Telefoni number:+372 513 2149
Veebileht:http://www.metsamoisa.ee

                                                            

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse