RMK Pähni külastuskeskus

Keskus:RMK Pähni külastuskeskus
Kirjeldus:

Külastuskeskus asub Pähni külas Võrumaa võimsate laante keskel Haanja-Karula puhkealal.
Autoga Pähni tulija juhatavad siia viidad Võru-Valga maanteelt või Rõuge kaudu sõites Krabi küla teeristist. Kohe siinsamas asuvad maailmakuulsad metsa kõlakojad ja kiviviske kaugusele jäävad legendaarne Paganamaa ja maaliline Korneti küla Lätis. Käeulatuses on hulk Lõuna-Eesti parimaid vaatamisväärsusi (Suur Munamägi, Karula rahvuspark, Eestimaa lõunatipp, Rõuge Ööbikuorg, Koiva-Mustjõe männikud, Luhasoo). Keskuse lähedal Pähni metsaonni juures saab telkida ja lõket teha.
Külastuskeskuses võib veeta ühe veerandtunni teise järel, uudistades metsamuuseumi aardeid või tutvudes ekspositsiooniga läbi nutimängu. Pilku püüavad põnevad näitused päevaliblikatest ja maailmas unikaalsest ristipuude traditsioonist. Võrukeelsed metsamuinasjutud ja filmiprogramm viivad külastaja sõnas ja pildis ajas tagasi ning toovad lähemale kohaliku murdekeele kõla. Seminaride korraldamiseks pakume ruume külastuskeskuses ja soojal ajal ka väliõppeklassis.
Siinkandis on rohkesti võimalusi looduses vaba aja veetmiseks ning Pähni külastuskeskusesse tasub alati värskeima info ja parima nõu saamiseks tulla või helistada. Keskuses on saadaval meened, infovoldikud ja matkateede kaardid. Külastuskeskuse lähedal asub kahe lõkkekohaga metsaonn, siit saab alguse mitu matkarada ning viib läbi RMK Matkatee Perakülla viiv haru. Nii õpilastele kui täiskasvanute gruppidele on võimalik tellida juhendatud retki. Pakume ka põnevate ülesannetega marsruute, mida on võimalik iseseisvalt läbida.

Lahtiolekuajad:
15.06-31.08 E-P 11.00-18.00, 01.09-14.06 K-R 11.00-16.00
Võtame külastajad vastu ka muul ajal, aga seda eelneval kokkuleppel.

E-post:info.pahni@rmk.ee
E-post:
Facebook:
Aadress:
Telefoni number:501 9564, 5691 0529
Veebileht:http://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/1426

Keskuse õppematerjalid

Ava õppematerjalid siit

Õppeprogrammid


Logi sisse