Eesti eFloora

Trieste Ülikooli (Itaalia), Tartu Ülikooli ning Eesti Maaülikooli koostöös, loodusharidusliku projekti KeyToNature raames, on valminud interaktiivne töövahend Eesti eFloora.

See on sobiv kasutamiseks kooliõpilastele, üliõpilastele ja kõigile loodushuvilistele, kes sooviksid teada saada, millised taimed kasvavad meie metsades, niitudel või soodes. Määraja sisaldab ligi 1100 taimeliiki Eestis registreeritud enam kui 1500 liigist. Puude ja põõsaste osas käsitletakse kodumaiste ja naturaliseerunud liikide kõrval ka parkides ja aedades sagedamini kasvatatavaid võõrpuuliike.

Määrajast on välja jäänud mõnede taimeperekondade sellised liigid, mille süstemaatiline käsitlus on vaieldav ning taksonid raskesti eristatavad ka spetsialistide jaoks, ning ka mõned väga haruldased liigid.

Tegemist ei ole mitte ainult taimede määrajaga, vaid multifunktsionaalse töövahendiga, mille abil on võimalik näiteks ise
koostada uus määraja või täiendada oma andmetega/piltidega liikide infolehti.

eFloora saadaval KeyToNature portaali kaudu – http://www.keytonature.eu või http://www.ut.ee/ial5/keytonature/est/tool.html

Vt lisa http://www.ut.ee/ial5/keytonature/est/uudis_efloora.html

Selgitused ja kommentaarid:

Dots. Tiina Randlane
Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut
Lai 38
51005 Tartu
Tel. 7 376 232
tiina.randlane@ut.ee 


Logi sisse