Elurikkuse võistlusmang

Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Tartu Keskkonnahariduse Keskus ja SA Archimedes kutsuvad osa võtma elurikkuse võistlusmängust “Meie oma kaitseala”.

Mäng toimub rahvusvahelise elurikkuse aasta ürituste raames ning on suunatud 7.-8. klassi õpilastele. Võistlusmäng pakub osalejatele suurepärase praktilise ja loomingulise võimaluse uurida üheskoos oma kodukoha elurikkust ning tutvustada seda teistele. Kõikidele võistlustöödele antakse personaalset tagasisidet, nii saavad õpilased teada, milles nad on väga head ning õppida, mida edaspidi paremini teha.

Mäng koosneb kahest voorust. Esimene voor algab 8.septembril 2010. See on meeskondade loominguline iseseisev uurimistöö oma kaitseala loomisel ja siia on oodatud kõikide koolide meeskonnad üle Eesti. Teine voor toimub 2011.aasta juunikuus. Siis toimub meeskondlik seiklusmäng Eestimaa looduses, kus läheb vaja loodus- ja keskkonnaalaseid teadmisi. Lõppvooru kutsutakse iga maakonna parimad esimese vooru põhjal.

Head õpetajad, palun levitage seda infot õpilaste hulgas ning julgustage neid osalema!

Julge alustab ja võidab!

Registreerumine ja täpsem info:
http://www.archimedes.ee/meieomakaitseala

——————

Kellele?
Elurikkuse mängule on oodatud kõik aktiivsed ja huvilised noored 7.-8.klassist koos juhendajaga või iseseisva meeskonnana.

Millal toimub?
Mängu I voor toimub elurikkuse aastal ussi urguminemise päevast kuni mardipäevani ehk 8.septembrist 10. novembrini 2010.

Kuidas osaleda?
Koguge kokku huviliste seltskond, tutvuge mängu juhendiga kodulehel www.archimedes.ee/meieomakaitseala ning asuge tegutsema! Meeskonna liikmete arv ei ole piiratud, sinna võib kuuluda kasvõi terve klass, kuid lõppvooru pääseb vaid 5 meeskonnaliiget.

Mis saab edasi?
Peale mardipäeva koguneb žürii, kes asub uurima ja hindama teie tegevust. Parimad saavad auhinnatud ning lisaks pääseb igast maakonnast üks meeskond edasi mängu lõppvooru. Lõppvooru võitja-meeskonna saadame põnevale
loodusreisile meie naaberriiki. Tublisid osalejaid ootavad elurikkuse-teemalised meened ja muidugi uued teadmised, mis mängu käigus kogunevad. Parimatele juhendajatele eriauhinnad.

Miks?
Ühinenud Rahvaste Organisatsioon nimetas 2010. aasta rahvusvaheliseks bioloogilise mitmekesisuse ehk elurikkuse aastaks, et suurendada inimeste teadlikkust elurikkuse olulisusest. Elurikkuse võistlusmäng viib osalejad
ninapidi loodusesse ning juhib tähelepanu looduse rikkusele meie kodukohas.

Korraldajad:
Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Tartu Keskkonnahariduse Keskus ja SA Archimedes

Kohtumiseni võistlusmängus!

Kontakt ja lisainfo:
http://www.archimedes.ee/meieomakaitseala

Janika Ruusmaa
janika.ruusmaa@teec.ee
skype: janikaruusmaa
Tel: 5668 8886

Kersti Sõgel
kersti.sogel@teec.ee
Tel: 5598 3328

Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Kompanii 10, Tartu 51007


Logi sisse