Tule keskkonnahariduse konverentsile „Igaühe loodushoid“

Keskkonnaministeerium koos Keskkonnaametiga kutsub taas õpetajaid, loodus- ja keskkonnahariduskeskuste spetsialiste, loodusretkede juhendajaid ja kõiki teisi huvilisi 23.-24. oktoobril 2019 Tartu Ülikooli Narva kolledžisse (Raekoja plats 2, Narva) keskkonnahariduse konverentsile „Igaühe loodushoid“.

Konverentsi esimene päev on pühendatud igaühe loodushoiu temaatikale. Peame aru, miks see oluline on, kuidas üksikisik, asutus – olgu see kool, omavalitsus, ettevõte – panustada saab ning millist tuge selleks vaja on. Päeva teisel poolel on võimalus osa saada erinevatest töötubadest ning toimub Eesti Keskkonnahariduse Ühingu üldkoosolek.

Teisel päeval on keskmes õppimist ja koosõpetamist puudutavad teemad, keskkonnahariduse ja –teadlikkuse tegevuskava täitmine ning ideed ja mõtted, kuidas tegutsevad koolid, et keskkonnaharidus heal tasemel oleks. Keskkonnaharidusealaseid kogemusi tulevad jagama ka kolleegid Lätist.

Konverentsi juhib Sander Loite.

Konverentsil osalemine on kõigile tasuta (sh toitlustus). Konverentsi päevasel osal pakutakse lihavaba toitu, õhtul on valikuvõimalus. Palume registreeruda hiljemalt 14. oktoobriks.

Konverentsi registreerumisvorm on leitav https://forms.gle/gQzZGPZu9PbfX1FV8

Majutusinfo (majutuse eest tasub osaleja ise):

Osalejatel on võimalik broneerida erihinnaga majutus hotellis Inger (Puškini 28, Narva), kasutades märksõna „keskkonnaharidus“. Majutus sisaldab hommikusööki: 32€/öö ühekohaline tuba, 38€/öö kahekohaline tuba ja 48€/öö kolmekohaline tuba.

Konverentsi koduleht:  https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/keskkonnahariduse-konverents

Lisainfo: Kairi Toiger, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, tel.6262 931, kairi.toiger@envir.ee

 

Päevakava

23.oktoober, kolmapäev

10.00 Saabumine ja hommikukohv
10.30 Avasõnad. Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart
10.40 Keskkonnakriis ja loodusharidus. Looduskaitse zooloog Tiit Maran
11.45 Metsade kasutamine ja kaitse viimasel sajandil. Ökoloog ja looduskaitsja Anneli Palo
12.45 Lõuna Narva Kolledžis
13.45 Vestlusring teemal „Igaühe loodushoid“. Osalejad: Tiit Maran, Anneli Palo, bioloog ja  looduskaitsepraktik Mart Meriste, Narva-Jõesuu LV keskkonnaspetsialist Jaan Metsis
15.00 Töötubade tutvustused 
15.15 Esimene töötubade ring
16.00 Kohvipaus
16.30 Teine töötubade ring
17.30 Eesti Keskkonnahariduse Ühingu üldkoosolek
19.00 Õhtusöök

24.oktoober, neljapäev

9.00 Sissejuhatus Sander Loitelt
9.10 Väljakutsed keskkonnahariduses. Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Liisa Puusepp
09.40 Koolide näited, kuidas panustatakse keskkonnaharidusse
10.30 Näiteid õpilaste teadustöödest
11.00 Kohvipaus
11.30 Experience on Nature Education/interactive teaching about biodiversity, nature protection and sustainability. Anda Andrušaite, Head of Nature education center of Nature Conservation Agency of Latvia
12.30 Vestlusring „Igaühe loodushoid läbi hariduse“. Osalejad: Noorte Keskkonnanõukogu esindaja, kooli esindaja, Pille Liblik (Haridus- ja Teadusministeerium), Asta Tuusti (Eesti Loodusmuuseum)
13.30 Lõuna Narva Kolledžis

 

*Korraldajatel on õigus päevakava muuta

*Kohtade arv on piiratud


Logi sisse