Keskkonnaamet harib koolinoori kliimamuutuste teemalise e-viktoriiniga

Vee säästlik tarbimine aitab pidurdada kliimamuutusi. Foto: Andri Küüts

22. märtsil tähistati ÜRO eestvedamisel rahvusvahelist veepäeva. Sedapuhku kutsub Keskkonnaamet koolinoori osalema 23.–30. märtsini e-viktoriinil, mis keskendub vee ja kliimamuutuste seostele.

Viktoriini eesmärk on juhtida tähelepanu vee säästliku tarbimise olulisusele kliimamuutuste pidurdamiseks. „Kliimamuutuste ohjamiseks saab säästvate tarbimisharjumustega näidata head eeskuju igaüks. Eelistades väiksema süsiniku ja vee jalajäljega tooteid ja kohalikku toitu, süües vähem liha ning vältides toidu raiskamist, võime kõik anda panuse vee kestlikumale majandamisele,“ sõnas Keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist Mari Kala. Ta lisas, et olulist rolli vee jätkusuutlikul majandamisel mängib ka kliimasõbralike transpordivahendite nagu jalgratta või ühistranspordi eelistamine.

E-viktoriin on suunatud eelkõige 4. kuni 9. klasside õpilastele ja see leiab aset aadressil https://www.keskkonnaamet.ee/viktoriinid/. Kliimamuutuste ja vee teemalisel viktoriinil osalemine aitab tõsta noorte teadlikkust targa ja säästliku käitumise vajalikkusest. Kokkuvõtteid teeme 31. märtsist 3. aprillini 2020, mille järel toimetame osalisteni loosiauhinnad.

Igas eas huvilised, kes soovivad samuti oma veealaseid teadmisi proovile panna, saavad seda teha aadressil https://www.keskkonnaamet.ee/veemapp/viktoriin. Lisateave veepäeva viktoriini kohta leidub veebilehel https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/vik…. Veepäeva puhul viib Keskkonnaagentuur läbi ka veebikonverentsi, millega saab tutvuda siin.

ÜRO eestvedamisel tähistatakse rahvusvahelist veepäeva alates 1993. aastast.

Lisainfo:
Mari Kala
Keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist
e-post: mari.kala@keskkonnaamet.ee
telefon: 799 0914


Logi sisse