Kunstinäitus “MITTE silmist, MITTE meelest” 16.08-25.10

Projekt WasteArt kutsub rahvusvahelisele prügikäitlemise probleemidele pühendatud näitusele “MITTE silmist, MITTE meelest”!

15. augustil kell 18 avavad WasteArt projekti partnerid Tartu loodusmajas rahvusvahelise kunstinäituse “MITTE silmist, MITTE meelest”. Näitus, mille keskmes on liigtarbimise tagajärjed, kutsub üles vaatama prügile kui meie tuleviku ressursile.

17 rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikul 9 riigist paluti luua teosed, mis lähtuksid projekti seatud eesmärgist ja kasutaksid jäätmejaamast Daibe ning kohalikelt kogukondadelt pärinevaid materjale. Tulemus on sama mitmenäoline kui autorkond. Teemad, millel teosed sõna võtavad, ulatuvad viimsepäeva nägemustest, kodanikuallumatuse ning metafüüsiliste mõtisklusteni, kuid ka dokumentaalsete kaadrite ning praktilise lahenduste otsimiseni.

Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar (EE), Jacob Kirkegaard (DK), Marta Moorats (EE), Kiwa (EE), Ansis Starks (LV), André Avelãs (NL/PT), “The Laboratory of Microclimates” Annechien Meier & Gert-Jan Gerlach (NL), Johanna Lohrengel (DE) & Gatis Kreicbergs (LV), Ieva Krūmiņa (LV), Geraldine Juárez (SE/MX), Justin Tyler Tate (CA), Willem Boel (BE), Timo Toots (EE), Elena Redaelli (NO/IT).

Tartu loodusmajas on rändnäituse „MITTE silmist, MITTE meelest“ teine peatuspaik. Kahe aasta jooksul rändab näitus läbi kuue kunsti, kultuuri ja keskkonnahariduse keskuse Lätis ja Eestis. Näitus on osa kaheksat Läti ja Eesti päritolu koostööpartnerit hõlmavast piiriülesest projektist WasteArt, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu vajadusele vähendada ühiskonnas toodetava prügi hulka.

Näitust „MITTE silmist, MITTE meelest“ saab vaadata Tartu loodusmaja lahtioleku aegadel, kuni 31.augustini esmaspäevast reedeni kell 10-18 ja laupäeviti kell 11- 16. Alates 1. septembrist on näitus avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18. Näitusele pääseb Loodusmaja piletiga (Täis 3 eur / soodus 2 eur / pere 10 eur)

Lisainfo: https://www.tartuloodusmaja.ee/sundmus/randav-kunstinaitus-mitte-silmist-mitte-meelest-16-08-25-10-2019/

Projekti viib ellu Keskkonna Lahenduste Instituut koostöös MoKSi ja Rucka kunstiresidentuuridega, Võru valla ja Vidzeme planeerimisregiooni, SIA ZAAO, Põlva valla ja Tipu Looduskooliga. Projekti koordinaator Eestis on MoKSi kunstiresidentuur.

Näitus on osa projektist „Reuse of Waste through Arts and Crafts“ (WasteArt) No. Est-Lat 65, mida rahastab ERDF, INTERREG V-A Estonia-Latvia Cross-Border Programme ning mida kaasfinantseerivad projekti partnerid. Materjalidega varustasid näitust jäätmejaam “Daibe”, Swedbank Eesti ning kohalikud kogukonnad Eestis ja Lätis.

Edasi liigub näitus ZAAO polügoonile „Daibe“ Cēsise lähedal Lätis.

Rohkem infot näituse kohta projekti WasteArt FB lehelt

https://www.facebook.com/WasteArtproject/

Rohkem infot terve projekti kohta:
http://www.videsinstituts.lv/en/exhibition-not-out-of-sight-not-out-of-mind/wasteart-project


Logi sisse