Loodusemees sai valmis 10233. a. kalendri

LOODUSEMEHE KALENDER 10233 / 2020

Eestlaste aastaringses ajaarvamises esineb kaks olulist tähenduskihti. Maarahvana on meil au sees põlised pühad ja kaasaegse ühiskonnana peame lugu riigipühadest ning riiklikest tähtpäevadest. Käesolevas kalendris on esindatud ja eristatud mõlemad.

Maarahva kalender on ühtlasi looduskalender. Neli pööripäeva aitavad meil tunnetada päikeserütmi, neli harjapäeva (talihari, kynnipäev, karusepäev ja kolletamispäev) märgivad vastavate aastaaegade fenoloogilisi kõrgpunkte.

Mõnda Loodusemehe kalendri uudistajat võib üllatada, et meie põlisrahva aja-arvamises on eesseisva aasta järjekorranumbriks 10233. See on meie Maavalla vanus ehk siis nii palju aastaid on möödas Billingeni läbimurdest, mille tagajärjel voolas suur jagu Balti jääpaisjärve veest ilmamerre. Veetase alanes ja sündis Maavald oma algsel kujul.

Pildiliselt on Loodusemehe tänavune kalender näituse „Võluaknad” lõppakord. Nimetatud väljapanek on nüüdseks kaks aastat mööda Eestimaad rännanud ja las ta rändab nüüd ka kodustele seintele. Sobib hästi lastetuppa!

Kalendrit saab lähemalt uurida ja osta siit:
https://trykiviis.ee/toode/loodusemehe-kalender-10233-2020

 


Logi sisse