Programmis õpitakse tundma Aafrika erinevaid elupaiku ja seal elavaid loomaliike. Õppekäigul vaadeldakse mitmesuguste loomade välimust ja käitumist ning seostatakse seda nende eluviisiga. Praktiliste ülesannete käigus õpivad õpilased seostama looma ja tema elupaika.

Õppeprogramm on sobilik 1. klassi õpilastele.

Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:

Loodusõpetus I kooliaste: Organismid ja elupaigad.

Kultuuri- ja väärtuspädevus: Kujundatakse positiivne hoiak kõige elava ja ümbritseva suhtes, teadvustatakse loodusliku mitmekesisuse tähtsust ning selle kaitse vajadust, väärtustatakse jätkusuutlikku ja vastutustundlikku eluviisi.

Sotsiaalne ja kodanikupädevus: Õpitakse hindama inimtegevuse mõju looduskeskkonnale, teadvustatakse kohalikke ja globaalseid keskkonnaprobleeme ning leitakse neile lahendusi.

Läbivad teemad: Keskkond ja jätkusuutlik areng. Väärtused ja kõlblus.

 

Õpitulemused:

● Õpilane tunneb pildi järgi erinevaid elukeskkondi (savann, vihmamets, kõrb) ja kirjeldab seal valitsevaid elutingimusi.
● Õpilane nimetab savannis, vihmametsas ja kõrbes elavaid loomi.
● Õpilane kirjeldab (suunavate küsimuste abil) erinevates elukeskkondades elavate loomade kohastumusi ja toob välja kohastumuse ja elukeskkonna seoseid.

Üldpädevused:

kultuuri- ja väärtuspädevus
sotsiaalne ja kodanikupädevus

Meetodid ja vahendid:

Õppetunnis kasutatakse avastusõppe meetodeid: õppekäik loomaaias, vaatlus, praktiline tegevus rühmades, arutelu, esitlus.

Õppevahendid: mao kest, elevandi sabajõhv, loomade pildid, elukeskkondade pildid, gloobus, mängu „Jäljerada“ jäljed ja pildid.

Juhis õpetajale:

Õppeprorgammil osalemiseks on vaja saata päring aadressil https://tallinnzoo.ee/telli/ 

Enne tulekut palume selgitada õpilastele, et loomaaia õppeprogramm on õppetund, millel on kindel teema ja eesmärgid ning mille jooksul lahendatakse erinevaid teemakohaseid ülesandeid. Samuti palume tutvustada õpilastele loomaaias kehtivaid reegleid https://tallinnzoo.ee/kulastusreeglid/. Programmi ajal peab õpetaja aitama korda hoida. Erivajadustega rühma õpetajal palume õpilaste erivajadustest teada anda programmi broneerimisel.

Sihtrühm:

1-3 klass I kooliaste

Kestus:

90 min

Grupi suurus:

32

Toimumise aeg:

Aastaringselt

Hind:

250€

Lisainfo:

Pileteid ei lisandu.

Läbiviimise koht:

Tallinna Loomaaed, Ehitajate tee 150

Läbiviimise asukoht:

59.4182144, 24.6611968

Maakond:

Harjumaa

Otsekontakt:

Programmi läbiviija:

Tallinna Loomaaia loodushariduse osakonna spetsialistid

Keel:

Eesti keel

Seotud failid:

Elevantide jälgedes 1. klass
Author:
Kristiina Taits
ELEVANTIDE_JALGEDES_1.-kl_0.docx(28.57 KB)

Õppeprogrammi kirjelduse fail.

Õppeprogrammi tegevused ja ajakava:

  1. Sissejuhatus

Juhendajad tutvustavad loomaaias kehtivaid reegleid ja eelolevat programmi. Suuremad klassid jagatakse kaheks väiksemaks rühmaks. (5 min)

  1. Teema arendus

Praktiline ülesanne

  • Juhendaja näitab õpilastele gloobust. Koos vaadatakse üle, kus asub Aafrika ning millised on sealsed põhilised loodusvööndid.
  • Õpilaste ette on valmis seatud valik loomapilte. Õpilased peavad omavahel koostööd tehes otsustama, millised etteantud loomadest elavad Aafrikas. Seejärel tuleb neil just Aafrika loomad jagada sobivatesse elupaikadesse (kõrb, savann, vihmamets). Juhendaja kontrollib ülesannet ja koos arutletakse, milline loom kus elab. (15 min)

Õppekäik

  • Suundutakse õppekäigule elevandimajja ja selle ümbrusse, kus tutvutakse Aafrika asukatega ning jutustatakse põnevaid lugusid nende elust.
  • Põhjalikumalt räägitakse loomadest nagu elevant, ninasarvik, surikaat, jõehobu, püüton ja kilpkonn (nimekiri võib muutuda vastavalt loomaaia kollektsioonile). Pööratakse tähelepanu looma välimusele, eluviisile ning vastavas elukeskkonnas (vihmamets, savann, kõrb) valitsevatele tingimustele. (45 min)

Praktiline ülesanne

  • Õpilaste ülesandeks on elevandimajast üles otsida sinna peidetud elevandi jalajäljed. Olles leidnud jälje, peab õpilane tutvuma jäljele trükitud pildi või tekstiga - lahendama nn mõistatuse. Seejärel palutakse õpilastel oma leitud jäljed asetada õige loomapildi juurde. 
  • Õpilased jagatakse viide rühma (2-5 liiget rühmas). Rühmas teevad õpilased piltide ja lühitekstide abil teistele õpilastele oma loomast väikese ettekande. (20 min)
  1. Kokkuvõte

Tunni lõpus arutletakse õpilastega programmil läbitud teemadel, et saada tagasisidet selle kohta, mida õpilased tunnis omandasid, mis oli nende jaoks eriti huvitav, mis meeldis vähem ning kas õppetunni eesmärgid said täidetud. (5 min)

Viimati uuendatud: