Keskkonna- ja mütoloogiateemaline rollimäng ja mängu läbiviimise kiirkoolitus

14. juunil toimub Tartu loodusmajas (Lille 10) keskkonna- ja mütoloogiateemaline rollimäng ja mängu läbiviimise kiirkoolitus.

Kell 12.00 – 13.30 rollimängu läbiviimise kiirkoolitus „Ohhoo, rollimäng!“ – tutvustatakse LARP mängu (Live Action RolePlay Game) põhimõtteid üldiselt, räägitakse nende korraldamisest ja kasutamisest õppemeetodina. Koolitajaks kogenud larpar, rollimängude läbiviija ja mängude koostaja Lea Pullerits, MTÜ Valge Karp. Koolitusele järgneb mängu praktiseerimine.

Kell  14.00 – 17.00 uurime allegoorilises rollimängus “Mis seal toimub?” Eesti mütoloogia tegelaste kaudu põlevkivi kaevandamist. Näkid, kratid, metsahaldjad, maa-alused ja libahundid – on kogunenud nõupidamisele, et otsustada Eesti saatus. Sügaval maapõues varjab end Eesti kuld, mida mitmed kätte saada tahavad või juba kaevandavadki. Teised arvavad, et kulda saaks püüda hoopis päiksekiirtest ja tuulest. Metsa all kokku tulnud kogukonnal on palju saladusi ja omavahelisi sidemeid, ka suurimad sõbrad võivad teineteist reeta, tulihingeliselt erinevate seisukohtade eest seisjaidki võib siduda armastus… Mida toob endaga kaasa kulla kaevandamine? Kas ja kuidas saab seda muuta? Kelle seast leida liitlaseid?

Mängule on oodatud  lapsed ja noored, õpetajad, noorsootöötajad, noorteorganisatsioonide esindajad, aga ka kõik teised huvilised.

Mängule järgneb Tartu loodusmaja projektijuhi Eeva Kirsipuu-Vadi poolt kestlike arengueesmärkide tutvustus ja arutatakse milliseid samme saame täna teha parema maailma heaks.

Registreerimine kuni 10. juunini:

Üritust toetab Tartu linn, Euroopa Liit ning on kaasfinantseeritud Bridge 47 poolt ja Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Rohkem infot Peipsi Koostöö Keskuse kodulehelt.

Rohkem infot:

Ederi Ojasoo
56636264
ederi.ojasoo@gmail.com
Peipsi Koostöö Keskus

 


Logi sisse