Keskkonnaministeerium kutsub osalema üleeuroopalisel jäätmetekke vähendamise nädalal!

Keskkonnaministeerium kutsub haridusasutusi osalema üleeuroopalisel jäätmetekke vähendamise nädalal, et anda panus inimeste teadlikkuse tõstmisse jäätmetekke vähendamise ja vältimise ning kordus- ja taaskasutuse valdkonnas. Jäätmete vähendamise nädal leiab aset novembri eelviimasel nädalal (18.-26. november).

Käesoleva aasta on teemaks: „Korduskasuta – anna esemele uus elu“

Tegevus/aktsioon võib olla väga erinevas formaadis (töötuba/koolitus, loeng, filmi näitamine, näitus, vanade asjade kogumine/vahetamine, või nende remondi/disainituba, esemete laenutamine vms)  ning suunatud

* suletud grupile (õpilased koolis/lasteaias vms)
* avalikkusele (aktsioon/ tegevus, kuhu on oodatud osalema kõik soovijad).

Rohkem infot ja ideid tegevuste kohta leiab jäätmenädala ametlikult kodulehelt  www.ewwr.eu  ja eesti keeles www.jaatmed.ee.

Toreda ja vahva aktsiooni/tegevuse korraldamisega võib kandideerida ka üleeuroopalisele tunnustusele. Selleks tuleb tegevus registreerida ewwr kodulehel (www.ewwr.eu). Tunnustusele saab kandideerida nii avalikkusele kui suletud grupile tehtud aktsiooniga. Igas kategoorias valitakse esile toomist väärivad projektid ning parimaid tunnustatakse järgmisel aastal Brüsselis toimuval üritusel.

Keskkonnaministeerium tunnustab omalt poolt kahte huvitavamat tegevust auhinnaga.

Anna jäätmenädalal kaasa löömisest teada 1.novembriks meili teel: liina.laiverik@envir.ee.

 

Lisainfo: Liina Laiverik Keskkonnaministeerium Keskkonnakorralduse osakond, tel 6260 700, e-post: liina.laiverik@envir.ee


Logi sisse