Lõppes keskkonnahariduslik võistlus “Läänemeri muutustes”

Ülemaailmsel veepäeval, 22. märtsil k.a. käivitus keskkonnahariduslik võistlus “Läänemeri muutustes” 16-18 aastastele noortele Eestist, Lätist ja Soomest. Osavõtjad valisid vaatluspunkti Läänemere kaldal või vesikonnas ja pildistasid 5 nädala jooksul valitud asukohal toimunud muutusi. Nähtud muutusi tuli kirjeldada lühikeses inglisekeelses tekstis. Tulemusena valmis 5 pildist koosnev fotoseeria ja seda toetav essee.

Võistlusele laekus 21 tööd.

Võistluse võitis “Welly Team” Soomest, Langinkoski koolist. Võistlustöös “Coastline and Reeds” kirjeldati kiirelt kasvava linnaosa mõju merele.

Läti Liepaja Rainise keskkooli võistkond “Amber” võttis vaatluse alla Liepaja ranna ja muuli, vaadeldes sellele lainetest kantud mereorganisme ja olmeprügi.

Nõmme Noorte Loodusmaja rühm “Rabalased” jälgisid kahe erineva veekogu – puhta allika ja Männiku asulast lähtuva oja – ühist kulgemist kevadise suurvee ajal.

Publiku lemmikuks sai võistkond “Hans ja Mikk” Saue Gümnaasiunist, kes esitas pildiseeria kevadisest Keila-Joast.

Iga riigi parim võistkond kutsuti loodusfoto töötuppa “Kunst ja keskkond”, mis toimus 9-11 augustil Eestis, Aegna saarel. Tähelepanu keskmes oli Läänemeri ja seda ümbritsev elukeskkond. Elukutseliste fotograafide juhendamisel õpiti, kuidas teha head loodusfotot. Osavõtjatele tutvustati erinevaid pildistamise tehnikaid, pilte tehti nii päeval, öösel kui päikesetõusul.

Kõikide võistlustööde ja töötoa valitud piltidega saab tutvuda kodulehel http://bsc.recestonia.ee.

Võistlus ja sellele järgnenud töötuba toimus projekti “Baltic Sea Challenge – Cities for the Healthier Sea” (http://www.citiesforahealthiersea.net) raames. Projekti ideeks on levitada Eestis ja Lätis soomlaste head kogemust Läänemere vabatahtliku kaitse kava koostamisel ja elluviimisel. Projektis osalevad partnerid Soomest, Lätist ja Eestist, projekti juhib Helsinki linna keskkonnaamet.

Tegevusi rahastavad Euroopa Liidu Kesk-Läänemere Interreg IVA programm 2007-2013 ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Anne Kivinukk
SA REC Estonia
Tel.64 61 423
info@recestonia.ee


Logi sisse