Loodus ja tervis

Nimi:Loodus ja tervis
Kirjeldus:

Plakat “Loodus ja tervis

Terves kehas, terve vaim

Teadlaste tehtud uuringud näitavad, et inimesed, kelle kodu ümbruses on rohkem rohelust, tunnevad end vähem üksikuna. Rochesteri ülikooli uuring tõestas, et loodusega tihedalt kokku puutujad väärtustavad enam suhteid perekonna ja kogukonnaga.
Kui pole mahti metsa või mere äärde minna, tasub sammud seada lähima pargi või roheala suunas, sest juba 20-minutiline jalutuskäik roheluses parandab mälu ja tähelepanu 20%. Loodus pakub tõhusat ennetust nii ärevushäiretele kui ka depressioonile. Peale mõnusat jalutuskäiku on meel rõõmus ja mõte selgem.
Loodusest saadav heaolutunne peegeldub ka meie füsioloogistes näitajates.
Liikumine väheneb riski haigestuda diabeeti või vähki, vähendab rasvumist ja ülekaalu, alandab vererõhku ja soodustab südametegevust.
Lapsed võiksid liikuda vähemalt 60 ja täiskasvanud 30 minutit päevas, et hoida oma keha tervena. Mõnus jalutuskäik, matkamine, jalgrattasõit või sörkjooks pakuvad kevade saabudes vahvat vaheldust treeningsaalidele. Väga tore oleks, kui ka meie arstid suunaksid lisaks ravimiretseptide väljakirjutamisele inimesi rohkem loodusesse liikuma.

Plakat on valminud SA KIK toel
2018

 

Õppematerjali autor:Keskkonnaamet
Õppeprogramm:
Keel:Eesti keel
Litsents:lihtlitsents
Sihtgrupp:Lasteaed
1-3 kl I kooliaste
4-6 kl II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud
Teemad:Inimene
Loodus- ja keskkonnakaitse
Meeled ja taju
Tervis ja ohutus
Väärtused ja kõlblus
Failid: