Multimeediaprogramm “Konnapilgul mööda Emajõge”

Uus loodusõppeprogramm „Konnapilgul mööda Emajõge“

Peipsi Koostöö Keskuse eestvedamisel on valminud CD-kandjal multimeediaprogramm “Konnapilgul mööda Emajõge”. Õppevahend koosneb pildiprogrammist ja saatetekstidest, uusi ning põnevaid fakte aitab meelde jätta viktoriin. Multimeediaprogrammi autorid on Arne Ader ja Urmas Tartes. Õppeprogrammi valmimist toetasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Multimeediaprogrammi esitletakse huvilistele teisipäeval, 14. detsembril kell 15.00 Tartus, Keskkonnahariduse Keskuse saalis (Kompanii 10).

Õppeprogrammi eesmärk on mitmekesistada õppematerjalide hulka, mis aitaks lastel saada hea ülevaate Emajõe vee- ja luhaelustikust nii koolitundides kui looduskeskustes. Eri aegadel on Emajõel ja tema luhtadel erinev nägu. See oleneb nii aastaajast kui ka sellest, kuidas jõge vaadata: kas seista maapinnal, ronida puu otsa, laskuda kükakile või kõhuli. Ühest ja samast Emajõest saab palju põnevam paik, kui taipame teda silmata maa- ja veelähedase konnapilguga. Materjali on kogutud kaks aastat ja see on jaotatud ülevaate saamiseks aastaringi osadeks – algab jääminekuga, kevadisest suurveest südasuveni ning jälle saabuva talveni.

CD-kandjal multimeediaprogramm „Konnapilgul mööda Emajõge“ saadetakse Ida-Virumaa, Jõgevamaa ja Lõuna-Eesti koolidele, raamatukogudele ning kõigile loodushariduskeskustele.

Lisateave: Katrin Saart, Peipsi Koostöö Keskus, katrin.saart@ctc.ee


Logi sisse