Praktilise loodusõppe eksponaatide uuendamine Pärnu Loodus- ja Tehnikamajas

Projekti “Praktilise loodusõppe eksponaatide uuendamine Pärnu Loodus- ja Tehnikamajas” raames soetas huvikool Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK-i) toetusel uusi õppeeksponaate, mis avardab praktilise loodusõppe läbiviimise võimalusi lasteaedadele, koolidele ja teistele loodushuvilistele. Projektiga täiendati Pärnumaa Keskkonnahariduskeskuse püsiekspositsiooni 29 linnu- ja looma topisega: karu, hunt, ilves, orav, nirk, nahkhiir, mügri, siil, saarmas, hallhüljes (büst), viirgerhülge poeg, kormoran, metskits, rebane, valge jänes, halljänes, raudkull, kuldnokk, musträstas, metsvint, hiireviu, kanakull,
Laanepüü, kährik, kõrvukasräts, leevike, harakas, talvike ja suitsupääsuke. Topised valmistas taksiterminist Janno Lang.

Toimus kolm õppepäeva Pärnu linna ja maakonna õpetajatele ning loodushuvilistele elanikele. Lektor Peep Männil viis läbi loengu ning põneva praktikumi (lahkamine, koljude määramine, eksrementide määramine jne.)

Projekti tulemusena saavad Pärnumaa Keskkonnahariduskeskuse külalastajad näha lähedalt loomade ja lindude topiseid, kes jäävad looduses tihti märkamatuks. Näitust toetavad videoruumi filmid aitavad tundma õppida erinevate loomade ja lindude käitumise eripärasi ning eluviise. Sellest lähtuvalt oskavad inimesed looduses käies arvestada loomade ja lindudega, mitte häirida nende elutegevust.
 


Logi sisse