Õppepäev – ALUTAGUSE SÜMBOLID

Nimi:Õppepäev – ALUTAGUSE SÜMBOLID
Kirjeldus:

Programmi raames tutvustatakse vahetus keskkonnas erinevate pinnavormidega: sisemaised luited, rannaluited ja oosid. Kohalikud nimetavad neid kõiki kriivadeks. Need  huvitavad, rabast kerkivad,  pinnavormid on elupaigaks paljudele loomadele ja olid pikka aega elupaigaks ühele huvitavale kogukonnale nagu poluvernikud. Õppeprogramm koosneb 3st põhiosast. Lisaks antakse aega ca 30 minutit lõunapausiks. Söök tuleb omal kaasa võtta.

Tegevused:

  • Iisaku Looduskeskuse külastus. Õppefilmi ja ekspositsiooni kaudu tutvutakse piirkonna peamiste pinnavormide ja nende tekkelugudega.
  • Iisaku muuseumi õpituba – Elu kriivadel. Õpitoas saavad osalejad ülevaate kes ja kuidas elasid Alutaguse piirkonnas.
  • Õppekäik Agusalu kriivadel ja rabas: saadud teadmiste kinnistamine vahetus keskkonnas. Matk toimub piki kriivasid (Eesti ainsad sisemaised luited, Peipsi järve rannaluited ja oosid), kus kahel pool on erinevat tüüpi metsad, mis vahelduvad madalsoo ja kõrgsooga. Õppekäigu alguspunkti liigutakse tellija transpordiga.

NB! Soovi korral ületatakse õige tunnetuse saamise eesmärgil ca 400-600 m raba, kus ei ole laudteed. Sellisel juhul on kindlasti vaja jalga panna kummikud (kõrge säärega kummikud).

Maakond:Ida-Virumaa
Keskus:Alutaguse Matkaklubi
Kestus (tundides):5-6 h
Läbiviimise koht:Alutaguse, Iisaku piirkond
Lisainfo:Korraga saame vastu võtta maksimaalselt 2 rühma. Õppeprogramm viiakse läbi koostöös KeA Iisaku Looduskeskuse ja Iisaku Kihelkonnamuuseumiga.
Maksimaalne grupi suurus:22
Juhis õpetajale:
Keel:Eesti keel
Vene keel
Programmi läbiviija:
Maksumus:340.00 eurot/ 1 rühm
Sihtrühm:7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Teemad:Kooslused
Maastikud
Märgalad
Toimumise aeg:
Sisestamise kuupäev:06.02.2019


Logi sisse