VEESELGROOTUD 2. kooliaste

Nimi:VEESELGROOTUD 2. kooliaste
Kirjeldus:

Seos õppekavaga: Loodusõpetus: Jõgi ja järv, vesi kui elukeskkond.

Õpitulemus: Oskab kasutada binokulaari, kirjeldada veeselgrootute uurimist, tüüpilisemaid liike ja nende tunnuseid, kohastumusi eluks vees.

1. Veeselgrootute ja püügimetoodika tutvustus (0,5 tundi): Minnakse koos töövahenditega tiigi äärde. Juhendaja näitab fotodelt tiigiloomi, kuidas neid ära tunda ja millise eluviisiga need on. Näitab ette, kuidas töövahendeid loomade uurimisel kasutada ja annab juhised veeohutuseks
2. Loomade püük ja määramine (1,5 tundi). Rühmatöö 4-5 rühmas. Õpilassrühmadele jagatakse töövahendid ja töölehed ning vajadusel aidatakse neid õigete metoodikate kasutamisel. Määramiseks igal rühmal piltmääramise lehed ja kogu grupi peale suur määramistabel, kust saab tulemusi kontrollida. Täidetakse töölehti. Peale püüki vaadatakse ühiselt püütud loomad üle ja osad võetakse binokulaariga uurimiseks kaasa, ülejäänud lastakse tagasi; töövahendid puhastatakse.
3. Teod ja karbid (1 tund): Minnakse järve äärde ja korjatakse mudast või madalast veest veetigusid ja karpe. Kogunetakse kokku ja laotatakse oma saak enda ette. Juhendaja näitab karpe ja püütakse saada aru, kas tegu jõe- või järvekarbiga. Kas loom on elus või surnud. Karpide toitumine ja kasvamine. Rändkarp. Leitud tigude liigid – sarvtigu, mudatigu, punntigu jt liigid; elus ja surnud loomad. Tigude toitumine ja kasvamine. Lapsed võrdlevad eri suuruses loomi. Elus loomad viiakse vette tagasi.
4. Binokulaaritöö ja arutelu (1 tund): Õpitakse kasutama binokulaari, vaadeldakse püütud loomi oma binokulaari all, õpetaja näitab erinevaid liike veel projektoriga binokulaarist seinale. Arutelu loomade koha üle veekogude ökosüsteemis.

Selgrootud

Maakond:Tartumaa
Keskus:Järvemuuseum (Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskus)
Kestus (tundides):4
Läbiviimise koht:Järvemuuseum
Lisainfo:Korraga kuni 2 gruppi (50 õpilast)
Maksimaalne grupi suurus:25
Juhis õpetajale:Selga ilmastikukindel riietus, jalga kummikud.

Vajadusel kaasa oma toidukott. Võimalik tellida kohapeale soe toit.

Programmi on võimalik kohandada vastavalt õpetaja soovile, asendada ja muuta programmiosi, õppepäeva kestust.

Järvemuuseumis on võimalik pressida ise endale mündipressi abil suveniirmünt (3 erinevat varianti), selleks on vaja kaasa võtta 1 € ja 5 senti.
Keel:Eesti keel
Programmi läbiviija:Järvemuuseumi juhendaja
Maksumus:Tasuline
Sihtrühm:4-6 kl II kooliaste
Teemad:Kooslused
Loodus- ja keskkonnakaitse
Loomad
Vesi
Toimumise aeg:eelistatavalt kevadel ja suvel, varasügisel
Sisestamise kuupäev:20.01.2016


Logi sisse