Kui palju kaalub minu mobiiltelefon?

Nimi:Kui palju kaalub minu mobiiltelefon?
Kirjeldus:

Programmi käigus:

  • saadakse aru tarbimise ja sellest tulenevate globaalsete mõjude vahelistest seostest;
  • mõistetakse, et säästev tarbimine on säästva eluviisi ja tarbimiskäitumise osa, mis omakorda võib vähendada meie elustiiliga kaasnevat majanduslikku, keskkondlikku ja sotsiaalset hinda.

Programmi ülesehitus:

Tutvutakse mobiiltelefoni elutsükliga esitluse, rühmatööde ja arutelude abil.

  1. Rühmatöö „Pilguheit mobiiltelefoni sisse – toormaterjalide kontroll“ on mobiiltelefoni osades kasutatud toormaterjalide pusle kokkupanek. Osalejad saavad teada, milliseid toormaterjale kasutatakse mobiili koostisosades.
  2. Rühmatöö “Toormaterjalide teekond”on toormaterjalide päritolu visualiseerimine maailmakaardil. Mobiiltelefonide koostisosade päritolumaade tuvastamine ja kaevanduspiirkondade märgistamine maailmakaardil. Osalejad saavad teada, kust on kaevandatud nende mobiiltelefonides olevad toormaterjalid.
  3. “Minu mobiiltelefon ja mina” – mobiiltelefonide kasutamise ja tarbimise teemaline punktirada, osalejad saavad väljendada isikliku mobiiltelefoni tarbimise seisukohti.
  4. Rühmaarutelu “Kuidas vabaneda vanast mobiiltelefonist?” Osalejad nimetavad oma ettepanekuid ning saavad mõtete vahetamise käigus teada, milliseid mobiiltelefonidest vabanemise ja nende edasikasutamise võimalusi on olemas. Soovi korral saab ka vana mobiiltelefoni laiali lammutada ja kokku panna.

Õppeprogrammi koostamisel on kasutatud projekti „Tunne oma elustiili“ õppematerjali „Mobiil- ja nutitelefonid“ (vt www.knowyourlifestyle.eu).

Maakond:Jõgevamaa
Keskus:Endla looduskeskus (Keskkonnaamet)
Kestus (tundides):45 min või 2 x 45 min
Läbiviimise koht:koolis
Lisainfo:
Maksimaalne grupi suurus:25
Juhis õpetajale:Grupis töötamise oskus
Keel:Eesti keel
Programmi läbiviija:Elo Raspel
Maksumus:tasuta
Sihtrühm:7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud
Teemad:Jäätmed
Maavarad
Nutiseadmed
Toimumise aeg:aastaringselt
Sisestamise kuupäev:08.02.2018


Logi sisse