Kui palju kaalub minu mobiiltelefon?

Nimi:Kui palju kaalub minu mobiiltelefon?
Kirjeldus:

Osalejad saavad aru meie kõigi isikliku lokaalse tarbimise ja sellest tulenevate globaalsete mõjude vahelistest seostest. Nad mõistavad, et säästev tarbimine on säästva eluviisi ja tarbimiskäitumise osa: ostes ökoloogiliselt ja sotsiaalselt vastutustundlikke tooteid, on võimalik avaldada poliitilist mõju globaalsetele probleemidele. See võib vähendada meie elustiiliga kaasnevat majanduslikku, keskkondlikku ja sotsiaalset hinda.

Sissejuhatuseks paneme kirja mobiiltelefoni elutsükli.

  1. Rühmatöö ja arutelu „Pilguheit mobiiltelefoni sisse – toormaterjalide kontroll“ – mobiiltelefoni osades kasutatud toormaterjalide pusle kokkupanek. Osalejad saavad täpselt teada, milliseid toormaterjale kasutatakse konkreetsetes koostisosades kaardistades koostisosi pusle abil.
  2. Rühmatöö ja arutelu. Mobiiltelefonide koostisosade päritolumaade tuvastamine ja kaevanduspiirkondade visualiseerimine. Osalejad saavad teada, kust on kaevandatud nende mobiiltelefonides olevad toormaterjalid. Osalejad uurivad oma isiklikke mobiiltelefone ja püüavad leida tootmisriikidele viitavaid andmeid. Andmed visualiseeritakse maailmakaardil.
  3. „Minu mobiiltelefon ja mina“ –mobiiltelefonide kasutamise ja tarbimise teemaline punktirada, osalejad saavad väljendada isikliku mobiiltelefonide tarbimise seisukohti.

Rühmaarutelu. „Kuidas vabaneda vanast mobiiltelefonist?“ Osalejad nimetavad oma ettepanekuid kiirvastuste ringi raames ning saavad mõtete vahetamise käigus teada, milliseid mobiiltelefonidest vabanemise ja nende edasikasutamise võimalusi on olemas.

Õppeprogrammi koostamisel on kasutatud projekti „Tunne oma elustiili“ õppematerjali „Mobiil- ja nutitelefonid“ (vt www.knowyourlifestyle.eu)

Kui palju kaalub minu mobiiltelefon_kirjeldus

Maakond:Võrumaa
Keskus:Karula rahvuspargi keskus (Keskkonnaamet)
Kestus (tundides):45 minutit
Läbiviimise koht:koolis
Lisainfo:
Maksimaalne grupi suurus:25
Juhis õpetajale:
Keel:Eesti keel
Programmi läbiviija:Helen Kivisild
Maksumus:Tasuta
Sihtrühm:4-6 kl II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud
Teemad:Jäätmed
Keskkond ja jätkusuutlik areng
Toimumise aeg:aastaringselt
Sisestamise kuupäev:02.11.2016


Logi sisse