Meelemängud

Nimi:Meelemängud
Kirjeldus:

Meelemängud on lõbus ja aktiivne õpituba lasteaia- ja algklassilastele, kus uurime ja katsetame, kuidas toimivad inimmeeled.

Kas tunneme kombitavad esemed ära, kui neid silmadega ei näe? Kas tajume maitset, kui parasjagu lõhna ei tunne? Kumb kuuleb paremini, kas inimene või konn – ehk kuidas erineb inimese maailmataju loomade omast?

Mängu ja vestluste tulemusena õpivad lapsed teadlikumalt tajuma kuulmis-, nägemis-, haistmis- ning kompimisaistinguid. Tegevused toimuvad avastuskeskuse ekspositsioonialadel, kus koos juhendajaga proovitakse ka erinevaid käed-külge optika- ja helieksponaate. Haridusprogrammi osa on ka välgu- ja staatilise elektri demonstratsioonid ja ekspositsioonil mängimine.

Programm on seotud lasteaia õppekava valdkonnaga “Mina ja keskkond” ja I kooliastme loodusõpetuse teemaga “Inimese meeled ja avastamine”.

Haridusprogrammi märksõnad: meel, nägemine, haistmine, kuulmine, kompimine, maitsmine; ümmargune, kandiline, külm, kuum, magus, hapu, soolane, kibe, vali, vaikne, ere, tume

 

Maakond:Harjumaa
Keskus:Energia Avastuskeskus
Kestus (tundides):1,5
Läbiviimise koht:Energia avastuskeskuse ekspositsioon
Lisainfo:info@energiakeskus.ee | 620 9020 | 5331 7307 (E–R 10–18)
Maksimaalne grupi suurus:21
Juhis õpetajale:
Keel:Eesti keel
Vene keel
Programmi läbiviija:
Maksumus:6 € lapse kohta
Sihtrühm:Lasteaed
Teemad:Elekter
Inimene
Keskkond ja jätkusuutlik areng
Linnud
Loomad
Tehnoloogia ja innovatsioon
Tervis ja ohutus
Toimumise aeg:aastaringselt
Sisestamise kuupäev:31.01.2018


Logi sisse