Avastame Pääsküla raba

Nimi:Avastame Pääsküla raba
Kirjeldus:

Programmi eesmärk on osata seostada raba kui elukeskkonna eripära turbasambla ehituse ja omadustega, õppida tundma raba elustikku. Saada teada, kuidas sood tekivad ja arenevad, missugused taime- ja loomaliigid elavad rabas ja kuidas nad on selleks kohastunud. Samuti räägime süsiniku ringkäigust looduses ning kuidas turba kaevandamine tekitab kasvuhooneefekti. Teise kooliastme õpilased liiguvad koos juhendajaga rabas, vaatavad katsuvad ja nuusutavad, vastavad küsimustele ja täidavad töölehti. Kolmanda kooliastme õpilased lähevad kahekaupa õpperajale, otsivad stendidelt ja juhendaja poolt üles pandud infolehtedelt vastuseid küsimustikus esitatud küsimustele. Pärast juhendaja kontrollib vastuseid ja arutab need õpilastega läbi. Parimad saavad auhinnad.

Programmi käigus saadakse teadmisi bioloogiast, geograafiast,keskkonnakaitsest, harjutatakse funktsionaalset lugemist, õpitakse meeskonnatööd, saab ka kehaliselt aktiivne olla.

Õppemeetoditeks on avastusõpe, rühmatöö.

Seos õppekavaga: 7-9 kl III kooliaste – Loodusõpetus: inimene uurib loodust. Bioloogia: taimede tunnused ja eluprotsessid; ökoloogia ja keskkonnakaitse. Geograafia: Geoloogia; pinnamood; veestik; kliima; Euroopa ja Eesti geograafiline asend, pinnamood ja geoloogia.

 

 

Maakond:Harjumaa
Keskus:Looduskool Vesipapp
Kestus (tundides):3
Läbiviimise koht:Pääsküla raba
Lisainfo:lahemaaokoturism@gmail.com, 53980543
Maksimaalne grupi suurus:35
Juhis õpetajale:Kuna programm toimub väljas, on oluline õpilastel ennast ilmastikule vastavalt riidesse panna. Jalanõud peaksid olema mugavad ja libisemiskindlad (kummikud ei sobi). Võileib võiks kaasas olla.
Keel:Eesti keel
Programmi läbiviija:Kauri Kivipõld
Maksumus:150 eurot klassi kohta, käibemaksu ei lisandu.
Sihtrühm:7-9 kl III kooliaste
Teemad:Keskkond ja jätkusuutlik areng
Kooslused
Linnud
Loodus- ja keskkonnakaitse
Loomad
Märgalad
Putukad
Samblikud
Taimed
Tervis ja ohutus
Turvas
Toimumise aeg:Kevad ja sügis - kui lund maas ei ole.
Sisestamise kuupäev:18.01.2019


Logi sisse