PUU ON SÕBER, METS ON KODU

Nimi:PUU ON SÕBER, METS ON KODU
Kirjeldus:

Kestus: koolieelikud ja põhikooli I aste 1h, põhikooli II aste 2 h
põhikooli III aste ning gümnaasium 3-4 h

Õppeprogramm aitab lastel arendada loodusvaatluste oskusi, loodustunnetust ja armastust. Samuti aitab üle saada looduses viibimise hirmudest. Õppeprogramm „Puu on kaaslane ja mets on sõber“ koosneb 4st põhiosast. Lisaks antakse aega lõunapausiks lõkke ääres. Söök tuleb endal kaasa võtta.

* Lühiülevaade tegevuste kohta. Taustainforatsiooni jagamine – millistes olukordades ja miks on puu lastele sõbra eest ning mets lastele koduks. Järgnevalt õpetetakse praktikas kolme põhireeglit:
* Kui oled metsas eksinud, siis puu on Sinu sõber – kallista puud, räägi temaga. Viiakse läbi vastavasisulised loodusvahendusmängud ja praktilised ülesanded.
* Kui oled metsa eksinud, siis mets on Sinu ajutine kodu. Vaatle metsa, leia looduse märke, püüa neid võimalikult selgelt kirjeldada. Tee metsa all olevast materjalist ohumärke, mida märkaksid juhuslikud möödujad, otsijad, helikopter jne. Ole kuuldav ja nähtav. Teostatakse praktilisi ülesandeid.

Siit edasi on põhikooli III astmele ja gümnaasiumile.
* Kui oled eksinud, siis mets ja puud aitavad sind – annavad toitu, katet ja sooja. Praktiline õpe: lihtsamad söödavad taimed, kuidas saada sooja ja katet, kuidas teha lõket ja seda hoida ohutuna. Programmi lõpus toimub praktiliste tegevuste hindamine.

Maakond:Ida-Virumaa
Keskus:Alutaguse Matkaklubi
Kestus (tundides):1-4 h
Läbiviimise koht:
Lisainfo:Korraga saame vastu võtta maksimaalselt 2 rühma. Õppeprogramm viiakse läbi koostöös ELKS Alutaguse osakonnaga.
Maksimaalne grupi suurus:24
Juhis õpetajale:
Keel:Eesti keel
Vene keel
Programmi läbiviija:
Maksumus:koolieelikud ja põhikooli I aste 145.00 eurot/ 1 rühm; põhikooli II aste 165.00 eurot/ 1 rühm; põhikooli III aste ning gümnaasium 190.00 eurot / 1 rühm
Sihtrühm:Lasteaed
1-3 kl I kooliaste
4-6 kl II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Teemad:Tervis ja ohutus
Toimumise aeg:
Sisestamise kuupäev:06.02.2017


Logi sisse