Õppepäev – SINIMÄED-AINULAADNE MAASTIK, MIS ON MÕJUTANUD AJALOOSÜNDMUSI

Nimi:Õppepäev – SINIMÄED-AINULAADNE MAASTIK, MIS ON MÕJUTANUD AJALOOSÜNDMUSI
Kirjeldus:

Õppeprogramm annab ülevaate ühe Eesti ainulaadse maastikuSinimägede tekkestiseärasustest ja mõjust ajaloosündmustele. Sinimäed on koht, kus on ilmekaid näiteid, kuidas loodus mõjutab inimeste strateegilist otsustamist ja samuti, kuidas inimese strateegiline ostus mõjutab loodust (maastikulisi muutusi). Õppeprogramm koosneb 3st põhiosast. Lisaks antakse aega ca 30 minutit lõunapausiks. Söök tuleb omal kaasa võtta.

Tegevused:

  • Retk Sinimägedel annab ülevaate maastiku eripäradest, tekkeloost, geograafilistest ja geoloogilistest iseärasustest ning inimtegevusest ja mõjust maastikule.
  • Praktiliste ülesannete teostamine:
    • Kaardi visandi koostamine.
    • Kaardi lugemine, positsioneerimine ja eri aegade kaartide võrdlus hetkeolukorraga maastikul ehk maastikuliste muutuste analüüs.
  • Sinimägede muuseumi külastus tutvustab, kuidas ja miks mõjutas kohalik maastik tegevusi I ja II ilmasõjas. Samuti, kuidas sõjad ja asustuse teke on mõjutanud Sinimägede maastikku. Saame teada, kas asustus mõjub Sinimägede kaitsealale positiivselt või negatiivselt.
Maakond:Ida-Virumaa
Keskus:Alutaguse Matkaklubi
Kestus (tundides):5-6 h
Läbiviimise koht:Vaivara
Lisainfo:Korraga saame vastu võtta maksimaalselt 3 rühma. Õppeprogrammi viivad koostöös läbi Vaivara Sinimägede Muuseum ja Alutaguse Matkaklubi.
Maksimaalne grupi suurus:24
Juhis õpetajale:
Keel:Eesti keel
Vene keel
Programmi läbiviija:
Maksumus:350.00 eurot/ 1 rühm
Sihtrühm:7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Teemad:Maastikud
Toimumise aeg:
Sisestamise kuupäev:16.01.2019


Logi sisse