UMBROHUD LAUALE

Nimi:UMBROHUD LAUALE
Kirjeldus:

Õppeprogramm pakub avastamisrõõmu ja kõikide meelte avamist taimede ilule, lõhnale ja maitsele. Püüame ärgitada hindama maitseelamusi ja kasulikkust, mida looduses metsikult kasvavad söödavad taimed pakkuda võivad.
Õppeprogramm koosneb 3st põhiosast.

Tegevused:

  • Taimede korjamine looduses. Ühiselt korjatakse salati ja taimetee jaoks sobivaid looduses metsikult kasvavaid taimi. Iga uue korjatava taimeliigi juures näitab programmijuht taime peamiseid tunnuseid, tutvustab tema toimeaineid ja kasutusviise (teena, salatina, suppi sees, maitseainena jne). Kui vajalik kogus on korjatud, suundutakse õppekööki.
  • Umbrohtudest salatite ja taimeteede valmistamine. Õpilased jagunevad rühmadesse. Iga rühm saab loosi alusel retsepti ja õpilased hakkavad vastavalt antud juhistele valmistama salatit või teed. Samal ajal teeb iga rühm endale selgeks antud salati ja tee kasulikkust (toimaineid) ning mis taimed seda mõjutavad, samuti millised taimed mõjutavad erinevaid maitseid.
  • Taimeteede ja umbrohusalatite degusteerimine. Iga 2-3 liikmeline rühm pakub järjekorras kõikidele programmis osalejatele proovida enda valmistatud salatit ja/või teed. Alguses peavad osalejad ära arvata, millest salat või tee on valmistatud. Seejärel saavad valmistajad, kas arvamusi kinnitada või ümber lükata ja lisaks tutvustavad, mida nad kasutatud taimede kohta veel teada said. Kuna salateid ja teesid valmistati rühmades, siis võib sellest kujuneda põnev maitseelamuste, uute ahhaa teadmiste ja avastuste aeg.Kokkuvõtteks valitakse enim maitsenud, üllatanud ja huvitavaim tee või salat.
Maakond:Ida-Virumaa
Keskus:Alutaguse Matkaklubi
Kestus (tundides):2 h
Läbiviimise koht:Kauksi
Lisainfo:Korraga saame vastu võtta maksimaalselt 2 rühma.
Maksimaalne grupi suurus:24
Juhis õpetajale:
Keel:Eesti keel
Vene keel
Programmi läbiviija:
Maksumus:170.00 eurot/ 1 rühm
Sihtrühm:7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Teemad:Taimed
Toimumise aeg:
Sisestamise kuupäev:16.01.2017


Logi sisse