Uudista ja uuri

Nimi:Uudista ja uuri
Kirjeldus:

Õppeprogrammi eesmärk: arendada erinevaid meeli ümbritseva tunnetamiseks, suunata märkama meie ümber olevat elurikkust, õpetada vaatlemist, mõõtmist, arutlemist, seoste leidmist.

Õppeprogrammi sisu: Mänguline retk looduse märkamiseks, tunnetamiseks ja uurimiseks. Programmi käigus vaadeldakse erinevaid kooslusi ning püütakse välja selgitada vastavale looduskooslusele omaseid iseloomustavaid liike. Tegeletakse probleemide püstitamisega ja nendele lahenduste otsimisega. Mängitakse erinevaid keskkonna- ja tähelepanumänge, mis võimaldavad osalejatel looduses nähtut paremini märgata ja meelde jätta.

PROGRAMMILEHT Uudista ja uuri

Maakond:Jõgevamaa
Keskus:Alam-Pedja looduskeskus (Keskkonnaamet)
Kestus (tundides):1,5...3,5
Läbiviimise koht:Alam-Pedja looduskeskuse ümbrus, Alam-Pedja kaitsealal olevad õpperajad (Selli-Sillaotsa matkarada, Kirna matkarada). Programm on kohaldatav parkidesse ja lasteaia/kooli ümbruses olevatesse looduslikesse paikadesse.
Lisainfo:7334162, 5273340; Piret.Valge@keskkonnaamet.ee
Maksimaalne grupi suurus:24
Juhis õpetajale:Vajalikud eelteadmised ja oskused: teema eelnevat ettevalmistamist ei vaja, vajalik oskus ja tahe looduses grupina liikuda, tegutseda, õppida.
Ettevalmistavad tegevused: enne õppepäevale sõitu selgitada osalejatele välitingimustesse sobiva riietuse ja jalanõude tähtsust ning häälestada osalejaid õuesõppeks. Vajadusel kaasa võtta toidupakk ja sääsetõrje vahend. Õppeprogrammile tulles võtta kaasa täidetud ja grupi saatja poolt allkirjastatud registreerimisleht. Registreerimislehe, tagasiside andmise lingi ja õpetaja meelespea leiate Keskkonnaameti kodulehelt http://www.keskkonnaamet.ee/teenused/keskkonnaharidus-2/oppeprogrammid/.
Keel:Eesti keel
Programmi läbiviija:Piret Valge
Maksumus:Tasuta
Sihtrühm:1-3 kl I kooliaste
4-6 kl II kooliaste
Teemad:Keskkond ja jätkusuutlik areng
Kooslused
Toimumise aeg:Aastaringselt
Sisestamise kuupäev:07.09.2015


Logi sisse