Loodusheli päeval tutvustatakse uuenenud portaali «Kõrv loodusesse»

Eestimaa Looduse Fondi ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi koostöös on saanud uue sisu ja vormi loodushelide portaal «Kõrv loodusesse».

25. oktoobril kell 13-15 toimub TÜ ajaloo muuseumi valges saalis uuenenud portaali tutvustav üritus, kus saab kuulata ettekandeid eluslooduse häälitsejatest.

Üritusel toimuvad ettekanded aitavad vastata küsimustele looduse helide kohta. Veljo Runneli ettekanne «Putukate ja mutukate hääled» vastab küsimustele, kas ämblikud on tummad, kas maa all on lauljaid ja kas inimene kuuleb kõigi putukate hääli. Ornitoloog Margus Ots räägib lindude vaatlemisest ja elurikkuse andmebaasist ning kahepaiksete uurija Riinu Rannap õpetab konni hääle järgi ära tundma ja selgitab, miks konnad üldse häälitsevad.

«Aadressil www.loodusheli.ee asuv veebileht tutvustab eluslooduse hääli, pakub äraarvamisülesandeid ning võimaldab veebipõhiste viktoriinide korraldamist. Uuenduslik on asjaolu, et veebilehe sisu — helid, fotod, tekstid — pärineb TÜ loodusmuuseumi hallatavast andmekogust. See andmekogu on dünaamiline, pidevalt täienev ning sellesse info sisestamisega tegelevad nii teadlased kui ka sisuloojateks kutsutud pedagoogid, tudengid, linnuvaatlejad, harrastusentomoloogid ja teised,» tutvustab TÜ loodusmuuseumi projektijuht Veljo Runnel.

Soovitame oma tulekust ette teatada telefonil 737 6076 või e-mailile
loodusmuuseum@ut.ee. Olete oodatud!

Loodushelide portaali «Kõrv loodusesse» uuendamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Logi sisse