Seitsmejärvemaa loodusharidusprogramm

Rõuge vallavalitsus on koostanud Rõuge järvistu ja järveuurimise õpiku ja sellega kaasneva töövihiku. Esialgu on need kättesaadavad vaid internetis (otselink järgneva teksti sees).

Seitsmejärvemaa loodusharidusprogramm koondab mitmekesiseid õuesõppe tegevusi ja praktilisi, käed-külge õppevorme, olles ühekorraga nii loodusõpetuse, koduloo, geograafia-, bioloogia-, füüsika kui keemiatunni eest.

Seitsmejärvemaa õpik ja seda kinnistav töövihik lisab praktilisi oskusi, aitab õppida tundma Rõuge kanti, tõstab laste keskkonnateadlikkust ja kujundab hoiakuid. Seitsmejärvemaa õpikut ja töövihikut saab kasutada klassiekskursioonidel.

Õpikus on peatükid järveteadusest, järvede kujunemisest, järvevee füüsikalistest ja keemilistest omadustest ning järvede seisundi hindamisest, looduskäitumisest ja veematka ohutusest, aga mõistagi ka Rõuge järvistust, maastikest ja loodusest.

Järve kaldal õppekohtadel peaksid lapsed töövihikus välja arvutama järve põhinäitajaid, uurima vee seisundit ja kaldataimestikku. Saab ka arutelda, kuidas on tekkinud Eesti sügavaima järve org, mis mõjutab järve seisundit, kuidas on ajapikku selliseks kujunenud Rõuge maastikud.

Loodusharidusprogrammi väljatöötamist rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Täiendav info:
Karel Saarna
Rõuge Vallavalitsus
55603989
keskkond@rauge.ee


Logi sisse