Uus loodusõppeprogramm DVD-l

Teisipäeval, 18. oktoober kell 16.00 esitletakse Tartus, Tartu Ülikooli Botaanikaaias (Lai 38) DVD-kandjal õppeprogrammi „Mageveega seotud liigid Peipsi järvel ja tema vesikonnas”.

MTÜ Peipsi Koostöö Keskuse eestvedamisel valminud loodusõppevahend tutvustab paariminutiliste filmilõikudega kokku 20 Peipsi järve ääres või selle vesikonnas enamlevinud mageveeloomaliiki. DVD-l on filmikaadreid nii poolveelistest imetajatest, lindudest kui kahepaiksetest. Õppeprogrammi autor ja teostaja on Remek Meel (OÜ Mustela), programmi valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Uue loodusõppevahendi eesmärk on mitmekesistada õppematerjalide hulka, mis aitaks õpilastel saada hea ülevaate Eesti levinumatest mageveeloomadest. DVD-l olevatest 1,5- kuni 2,5-minutilistest filmilõikudest võib uusi teadmisi saada näiteks kopra, ondatra, rabakonna, mudatildri, sini-kaelpardi ja hallpõsk-püti kohta. DVD on eelprogrammeeritud nii, et iga liiki saab näidata eraldi, vastavalt õpetaja või loodushuvilise soovidele ja vajadustele.

Projektijuht Katrin Saarti sõnul on filmilõigud mõeldud kasutamiseks eelkõige koolides ja looduskeskustes, kuid peaksid huvi pakkuma kõigile loodusesõpradele. Filmilõikude autori Remek Meele hinnangul oligi kõige suurem väljakutse filmitud materjalidest vormida sellised õpetlikud filmiklipid, mis köidavad eri vanuses vaatajat ja tekitavad eredaid mälupilte, kuid samas ei koorma vaatajat liigse infoga. DVD-kandjal õppeprogramm „Mageveega seotud liigid Peipsi järvel ja tema vesikonnas“ saadetakse Ida-Virumaa, Jõgevamaa ja Lõuna-Eesti koolidele, raamatukogudele ning kõigile loodushariduskeskustele. Teistel huvilistel on DVD-d võimalik saada Peipsi Koostöö Keskusest (Puiestee 71 a, Tartu).

Ootame Teid õppeprogrammi esitlusele!

Lisainfo:
Katrin Saart, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht, tel: 56 955 985, katrin@ctc.ee

Teate edastas:
Eeva Kirsipuu, Peipsi Koostöö Keskuse infospetsialist, tel: 52 13 881, e-post: eeva@ctc.ee 


Logi sisse